MEHED KOOS, ELU HOOS!

teisipäev, 4. märts 2014

Vanamehed Neitsitornis

25.02.2014 võtsid 18 vanameest ette Neitsitorni külastuse.
Alustuseks kuulasime huvitavat ettekannet „Tallinn ja selle sarase ilme keskajal“ torni keldrikorrusel sisustatud seminariruumis. Järgnevalt tutvusime 17-20 saj. valmistatud klaaseksponaatidega  näitusel  „Vaata pudelisse“. 14 saj. tornist on museaalsete elementide ja kaasaegse eesti disaini ühisusest kujundatud ainulaadne kohvik, kus lisaks maitsvale kohvile saime suurest sein-aknast ja kaitsekäikudelt nautida suurepärast uhket vaadet päikselise päeva uuele Tallinnale, vanalinnale ja Taani kuninga aiale. Tornis on elanud-asunud ka Eesti  kunsti suurkujud Paul ja Kristjan Raud ning üle 20 aasta Tallinna arhidekt Karl Burman. Ilus ekskursioon oli.

„Elroni“ rongi ühiskülastus tõi meid Kivimäele, kus leinaseisakuga mälestasime meie hulgast lahkunud väga teadmishimulist ja omapärase huumoriga  klubiliiget LAUR METSALAT. Kahjuks seisame aeg-ajalt silmitsi meie ea paratamatusega.

Kirjutas Jaak1 kommentaar:

  1. Kahju, et ei jõudnud Laur Metsalaga veel suhelda. Ta oli mu isa hea sõber, poisikesena olin koos isaga tihti tema huvitavas Raudtee tn majas külaliseks. Pikemalt oli temaga juttu minu isa matustel (2000 a) , olin teda põgusalt vahepealsel ajal ka näinud. Viimati eemalt selle aasta alguses? (igaljuhul talvel), mõtlesin, et astun ligi aga oli kiire ja sinna see jäi...Kahju

    Ahto Ader/5013311

    VastaKustuta