MEHED KOOS, ELU HOOS!

kolmapäev, 17. november 2010

Botaanikaaias

Botaanikaaias

16.11.10. sai teoks päris pikka aega plaanitud Tallinna Botaanikaaia külastus. Magnoldi eestvedamisel ja Tiidu taganttõukamisel kogunesime kella üheks botaanikaaia väravasse, millest saime läbi Magnoldi tütre Krista Kauri nupulevajutuse abil. Krista võttis meid parklas vastu, juhatas heatahtlike sõnadega meie külastuse sisse ja läksimegi hanereas kasvuhoonetesse. Krista Kaur on juba mitmeid aastaid Botaanikaaia töötaja, oma eriala tugeva asjatundjana koostanud koos Urmas Laansoo ja Taimi Puusepaga kaks botaanika-alast raamatut (kolmas on tulekul) ja sagedase tööna juhatab külastajate tutvumist aias kasvavate haruldustega.
Uudistasime uutes kasvuhoonetes eksootilisi taimi kõigilt mandritelt, saime Kristalt teada tõeliselt huvitavaid üksikasju nii austraalia kui aasia, nii ameerika kui euroopa iseloomulike taimede kohta. Päris mitmetest taimedest teadis Krista jutustada legende ja mõnede taimede kohta saime teada nende kasulikke omadusi. Täiesti sajaprotsendiliselt arvasime kahe tunni pärast, et meil on olnud huvitav päev. Aga see polnud veel külastuse lõpp! Vaatasime palmimaja kõrval saalis näitust maitsetaimedest ja eestimaistest taimedest tehtud lõhnaõlidest.
Lõhnaõlid olid serveeritud kodumaiste klaasikunstnike poolt valmistatud eriliste kujudega käsitsi valmistatud pudelikestesse, mida tutvustas meile klaasikunstnik Maie-Ann Raun.
Aga ikka veel polnud külastuse üllatused lõppenud – Krista võõrustas meid omaküpsetatud imemaitsva koogiga. Meie aga häbenesime, et olime unustanud võõrustajale omapoolse meene kaasa võtmata. Kaalusime, kas mitte kogu klubiga nurka häbi tundma asuda, aga lõpuks leppisime kokku, et Priit läheb mõne aja pärast tagasi ja parandab meie vea. Kristale veelkord südamest tänu sisuka ekskursiooni ja sooja vastuvõtu eest!
Kell sai kolm ja oli aeg sõita Välisministeeriumi, kus „lahtiste uuste päeval“ oli võimalus meie riigi välissuhtluse ajalooga tutvuda. Kella neljaks kogunesime ministeeriuni pressikeskuse saali ja kuulasime minister Urmas Paedi vastuseid rahva esitatud küsimustele. Ka see osa meie päevast oli sisukas ja huvitav.
Juurdelisatud pildid on maitsete-lõhnade näituselt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar