MEHED KOOS, ELU HOOS!

teisipäev, 12. juuni 2018

Avastamas Liivimaad

Mardimatkad viisid NVK matkasellid sel suvel Liivimaale. Liivimaa on ulatunud Pärnust Peipsi põhjaküljeni ja lõunast poole Lätimaani. Esimene kohvipaus Heinastes ja kontrollost Ikla veikalsis, peale mida võtsime kursi Cesisele. Cesises asub Võnnu muinaslinnus, kuid meie külaskäigu ajaks olid Mõõgavendade ordu aadlimehed, (mitte segi ajada Seakõrva ordu rüütlitega), juhtumisi lõunal ja lossi me ei pääsenud.
Mis oleks üks matk ilma autode vaatamiseta. Seekord aitas Meelis, kes juhatas meid Cesises Euroopa juhtiva automaat käigukastide taastamise tehase RECRO õuele. Värkstoas anti meile hääde petrooli aurude vines huvitavat teavet kastide hingeelu, lagunemise ja taastamise kohta. Hoovi peal oli kahtlaselt palju Audisid, kuid kõik nad pidid nende tublide meistrimeeste osavate käte vahel terveks ravitama. Ka meid paluti lahkelt järjekorda võtta.
Võnnu lahingus 23. juunil 1919 purustasid eestlased ja lätlased ülekaalukad Landeswehri väed. Selle võiduka lahingu mälestuseks tähistatakse Eestis igal suvel võidupüha, mida meiegi Skangali karjamõisas rõõmsalt tegime. Mõis on Läti taasiseseisvuse aja jooksul Rootsi päästearmee poolt taastatud toimivaks mõisakooliks. Mõisaga oli seotud ka Olof Palme. Meie pidustused toimusid mõisa lõkkeplatsil. Lõkke süütamine, grillimine, söömine õnnestusid üllatavalt ladusalt - kogemused loevad. Õhtu kulmineerus kaminatoas, kus hirvekütt Tõnu mitmeid lahingustseene elavalt taas esitas. Parimad olid lood sokujahist, kus toimus kirgastumine: vaatad looma, vaatad lausa tõtt, imetled ta ilu - ei tulista, lased tal minna. Lugu, mis läks nii mõnegi rännumehe hinge, aitab meil elu ja loodust hoida.
Tagasiteel põikasime Ülenurmele, osa saama Eesti lennupäevadest. Nähtud trikid võtsid hinge kinni.
Üritus õnnestus, hoolimata sellest, et teadaolevalt on jumal lätlane, kuid seekord oli ta meie poolt.
Palju tänu matkajuht Mardile, transpordi korraldamise eest suur kiitus Tõnule, tunnustus Jaagule täpse eelarve eest, tänu Urmasele ja Arnole, kes nõrgemaid mehi lahkelt aitasid, et nad mäest alla ei veereks.
Reisisellid
Töökoda
Recro juhataja


Piiripunkt
Meetalus
Lennundushuvilised


Ööbimispaik

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar