MEHED KOOS, ELU HOOS!

kolmapäev, 9. november 2016

Kindral Kurvits

Mis toimus:
Esmaspäeva  õhtul  ronisid „maarottide“ nahas vanamehed mööda trappi Eesti Politsei ja Piirivalveameti  kõige suurema  ja uhkema  mitmeotstarbelise patrull-laeva „Kindral Kurvits“ pardale. Laev on ehitatud Soomes 2012 aastal ja on varustatud pääste-, tule-, ja reostustõrje seadmetega. Laeva pikkus on 63,9 m,laius 10,2 m ja sügavus 4,2 m ning võib arendada  kiirust 15 sõlme.


Mida nägime:

Meile tuttavat ja ka tundmatut viimase peal tehnikat ja lahendusi laeva opereerimiseks. Torustikke, juhtmeid, ventiile, lüliteid, pumpasid ja mootoreid  sadade meetrite ja sadade ühikute kaupa. Kõik säras ja „lõhnas“ puhtuse ning korrasoleku järgi. Laeval oli kõik vajalik kahenädalase vahikorra pidamiseks: saun, puhketoad, treenigruumid jm. Kaptenisild – kõige kihvtim paik laevas – oma arvukate GPS-de, öö- ja termokaameratega ning navigeerimisseadmetega pani ka vanameeste silmad särama – ikkagi kapteni ja tüürimehe töökoht.

Mida kokkuvõtteks:

Laeva seadmete ja agregaatide tööd  selgitati meile suure põhjalikkusega, mis andis selgust, et mehed teavad  põhjalikult oma laeva ehitust ja toimimist ning nende suhtumist toidab armastus oma vahva laeva vastu.
Meie arvukad küsimused said väga konkreetsed ja ilusad vastused. Tunti ka huvi  vanameeste tegevuse ja olude vastu – siiralt, mitte viisakusest.
Tõesti: oldi koheselt valmis lahendama mistahes juhtumit  Eesti Vabariigi piiril.

Nõmme Vanameeste Klubi  teeb sügava kummarduse laeva „Kindral Kurvits“  toredale meeskonnale selle sisuka „kostitamise“ eest.

Jaak
9.11.16.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar