MEHED KOOS, ELU HOOS!

pühapäev, 19. juuni 2016

Toosikannu 2016 a.

Meeldivalt ilusa ilma ja 100 osavõtjaga 8 klubist Eestimaa eri paigust, peeti Raplamaal, Toosikannul 15. juunil eakate meeste klubide kokkutulekut. Korraldajaks sedapuhku Nõmme Vanameeste Klubi. Ürituse õnnestumiseks oli kaasatud rahvatantsijad, meditsiinibrigaad, fotograafid ja reporterid.
Kokkutulek algas rivistusega, Eesti lipu heiskamisega ja laulu Eesti Lipp esitamisega, mille järel NVK esimees Urmas Lepik kuulutas kokkutuleku avatuks. Mälestuseks tehti ka ühispilt. Järgneva sportliku osaga haarati kogu sajaliikmeline meestevägi, kes võistlejatena, kes kohtunikena ja suurim osa kaasaelajatena. Mõõtu võeti discgolfis, laskmises, viikingi kirve viskamises ja vibulaskmises. Iga spordiala kolme paremat autasustati medalitega ja klubisid diplomitega, lisaks osavõtjate tunnustus ja mürisevad kiiduavaldused.
Kirveviskamises tegi puhta töö Ülo Härmaorg Nõmme Vanameeste Klubist, laskmises läks esikoht jagamisele Viimsi võistkonna Jakob Kivisaare ning Rein Valkna ja Kristiine võitkonna
Kaljo Kukk ning Heldur Rand vahel, disgolfis oli osavam Tartu võistkond Jüri Erm ning Kalev Hirnat, vibulaskmises täpseim Tõnu Melsas Tartu võistkonnast.
Päeva oodatuim osa - lõunasöök, aitas võistluspinge ilusti maha võtta ja edasi mindi vestlusringiga. Urmas Lepik käsitles maakera kliima muutusi ja Postimehe toimetaja Marti Aavik tutvustas rahvaste rände probleeme ning pagulaste temaatikat. Ettekanded tekitasid elavat vastukaja ja ohtraid sõnavõtte.
Meeldivaks üllatuseks meie suurepärasele seltskonnale jooksid esinemislavale noored rahvatantsijad ansamblist Sõprus. Ott Kurrikoff NVK-st oli oma tütre Agne ( teada-tuntud rahvatantsupedagoog) abil oma õpilaste seast valinud parimad esinejad parima kavaga tegemaks rõõmsaks ka kõige ükskõiksema vana mehe hinge. Tantsimas oli ka pr. Agne tütar, seega siin oli mängus lausa kolm põlvkonda. Järgnevad lõõtsa- ja kitarrimeeste hoogsad lood viisid meie julged ning auväärsed mehed tantsupõrandale. Tugevat tunnustust väärib NVK-i grand old man Kalev Rannala oma noorusliku 88 aastaga ja elegantsete tantsupoognatega. Kalevi partneriks oli verinoor esmaabibrigaadi halastajaõde. Igal juhul Kalev abi ei vajanud.
Üritus päädis lõpurivistusega, Urmas Lepik kuulutas kokkutuleku lõppenuks. 2017. aasta üle-eestilise kokkutuleku korraldamise au usaldati Kehtna klubile.
PS. Lisan tavaosaleja kiituse ja tunnustuse korraldajatele NVK-st, eriti Urmas Lepikule, Jaak Sal-Sallerile, Tiit Luigale ja veel paljudele tublidele abilistele.


ValdekoKommentaare ei ole:

Postita kommentaar