MEHED KOOS, ELU HOOS!

esmaspäev, 25. jaanuar 2016

Ülo Vooglaiu loeng

Meie klubis esines teisipäeval, 19.jaanuaril loenguga sotsiaalteadlane ja poliitik, aga ennekõike lugupeetav õpetaja Ülo Vooglaid. Loengu teemaks: kus on Eesti viie aasta pärast.
Kes meist poleks kuulnud 1960...1970 aastatel Tartu Ülikooli juures tegutsenud sotsioloogia laborist, (esimene omataoline NSVLiidus),  ja selle innovaatilisest juhist Ülo Vooglaiust. Kindlasti on paljud meie klubi liikmed osalenud 1980-tel Ülo Vooglaiu legendaarsetel loengutel Eesti Majandusjuhtide Instituudis.
Mõned lektori poolt puudutatud alateemad:
Algselt oleks vaja määratleda milline on tegelik olukord. Miks elab suur osa eestimaalastest absoluutses viletsuses või suhtelises vaesuses, miks on nii suur osa elanikkonnast juba kodumaalt lahkunud, miks otsitakse unustust alkoholist ja narkootikumidest. Meie riik on vaene ja püsib püsti vaid mitmesuguste välisabide najal. Riigi kidumise ja viletsate tulemuste põhjuseid tuleks otsida meie nigelast haridusest. Riik on kriitilisel teel ja tupiku poole längu. Vaja oleks ideid arenguteele tagasi pääsemiseks. 
Ülo Vooglaiu kaasahaarav ja emotsionaalne esinemine põhjustas mitme meie klubi liikme huvitavaid küsimusi. Täpset vastust, kus Eesti on viie aasta pärast ei suudetud formuleerida.

ValdekoKommentaare ei ole:

Postita kommentaar