MEHED KOOS, ELU HOOS!

neljapäev, 13. jaanuar 2011

Klubiõhtud ja uudised
Kiirel ilutulestikulaskmise ja lumekühveldamise ajal on jäänud siia kirjutamata meie tähtsatest tegemistest.
28. detsembril pidasime ära üsna piduliku jõuluõhtusöögi. Verivorstide, seaprae, hapukapsaste, klaasikese kuuma glögi ja pitsikese valge viinaga, nagu rahva pikk traditsioon nõuab. Päris hea oli aastale tagasi mõelda, paljusid sündmusi meenutada ja ettevaatlikult uue aasta tegemiste plaane pidada.
4. jaanuaril püüdsime aluse panna omaloominguliste kirjatükkide/luuletuste esitamise klubiõhtutele, aga oleme ilmselt liiga tagasihoidlikud oma sisu nähtavaks tegemisel. Kuigi mitmed tunnistasid, et eks ole nooruses seda-koma-teist sahtlisse kirjutatud ja eks seda pattu tehakse veel vanuigigi, lugude esitajaid jäi siiski väheks. No ärgem veel loobugem!
11.jaanuaril oli õhtu juhtimine Juhani kätes. Peab heameelega märkima, et heades kätes! Algul tegi Urmas järjekordse ülevaate senitoimunust ja hakkas kaaslastelt välja pressima lubadusi alanud aastal igaüks mõni klubiüritus korraldada. Üheksa meest andsid oma lubadused, neli kohalolnut aga pääsesid seekord vastustest, sest Juhani koostatud ajakava surus peale tegevuse, mille koodiks „Talvetunne“. Klaasikese glögi saatel kuulasime Madise noorpõlves kirjutatud tugevalt ühiskonnakriitilisi luuletusi (siinkohal veelkord aplaus!), mida ta veidi rahulikumas registris oli täiendanud nüüd „meie ajal“. Rein Koppel esitas mõned oma kirjutised, millest nägime, kui terava pilguga ta jälgib meie riigis toimuvat. Selle peale plaksutamise detsibellid olid Madise aplausiga samas suurusjärgus. Õhtu jooksul kuulsime anekdoote nii Reinult, kui Juhanilt ja Joelilt. Õhtu naelaks oli Juhani kutsutud ansambli antud kontsert. Kaks daami mängisid küll korraga, küll vaheldumisi kord klaverit, kord kitarri, karmoskat või akordioni. Ja laulsid mõnusaid laule ning said ka meid kaasa jorisema. Lõpuks hakkasid me hääled julgemalt kõlama ja võibolla saame isegi öelda, et jorin muutus laulmiseks. Külalised pääsesid meie klubimajast alles kella kaheksa paiku. Meeste hulgast kostis arvamusi, et ilmselt oli täna meie mõnusaim klubiõhtu.
Mis meil plaanis:
Joonistamise ja maalimise õpituba juba alustas (vt. infot kõrvaltulbas)
Arvutiõpe projekti „Eakalt eakale“ raames alustab jaanuari lõpus
Raamatuvahetustundidega alustamiseks on vaja veel mõnisada raamatut kodudest klubisse tuua. Kuulutuse avaldame Nõmme Teatajas peagi
Plaanime kevadest sügiseni käia Hiiumaal, võibolla ka Kihnus, teha mitu rattaretke läbi ajalooliste kohtade, korraldada väljasõite loodusesse
Loodame kutsuda külla luuletaja Viivi Luige, liikluskorüfee Hellat Rumvoldi, akadeemik Anto Raukase
Kavas saab olema paar mälumängu ja mitu temaatilist vestlusõhtut.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar