MEHED KOOS, ELU HOOS!

esmaspäev, 27. september 2010

Loodusmatk Ellamaal.

Loodusmatk Ellamaal.

Uuel hooajal oleme vitaalsemad kui enne! Alustasime kahe nädala eest küll pubis toimunud koosviibimisega, kuid juba järgmine tegevus oli loodusmatk Ellamaa kandis ümber Valgejärve, piki Rukkimägesid.
Esmalt võtsid meid külateel vastu Juhan koos abikaasa Milviga, nende juhtimisel vaatasime allakukkunud punakotkaste mälestusmärki ja kohaliku kuulsuse Emili elupaika (Olav Neulandi film „Meie Emili“), peatusime Järveotsa järve ujumiskohas ja saime loodusrajast ülevaate. Siis võtsime rataste asemel jalad kasutusele. Mõne kilomeetri kõndimise sisse mahtus laudtee järve soisel rannal, rada üle rabase saare, kena tee Rukkimägedes ja endine metsatee kõrges kuusikus. Näha saime põtrade lakupuud, valge lubjapõhjaga järve ja sügisel ikka veel õitsevaid vesiroose. Metsaalune seeni ja pohli, raba jõhvikaid täis, lehed puudel veel rohelised, taevas selge ja õhk soe. Päris hea oli linnast välja saada. Matkalt maandusime Juhani suvekoju. Pärast tervitus-shampust märkasime ehmatusega, et Juhan oli meile valmis saaginud väiksemate Rukkimägede kõrgused puudehunnikud, mis vajasid lõhkujaid. Kirveid oli ootamas lausa kaheksa tükki, s.t. igale mehele jõukohane löögiriist. Peremees ise pidi küll jätma endale korraldajarolli, kuid lõpuks oli parim puude riitaladuja. Hea, et ta kirvetöö osas halastas pillimees Hilmole. Ega akordion olegi palju kergem käsitseda kui kirves, või on see vastupidi? Igatahes kena pillimängu saatel sujus puulõhkumine ladusalt. Pool tundi kirvega vehkimist ja juba tekib tähtis töömehe-tunne. Tegelikult olimegi tulnud talgumõtetega ja puulõhkumine oli vähim, mida teha saime. Enne võistlesid Paul ja Jaak ning Kalev ja Urmas saagimisoskuses. „Sulle-mulle“-saega polegi olnud võimalust saagida juba kolm-nelikümmend aastat. Võitsid Paul ja Jaak, Kalev ja Urmas jäid napilt hinnalisele teisele kohale.
Puud lõhutud, pesime seljad puhtaks mõnusas maasaunas ja harjutasime hääli rahvalike laulude kallal. Hiljem lindistust kuulates selgus, et olime harjutanud ka perenaise kõrvu NVK vokaalansambli esimese kokkujorisemise helidega.
Perenaine kostitas meid väga maitsva ja rikkaliku lõunasöögiga, mis läks sujuvalt üle õhtusöögiks, nii et Pendi talu kõrgete tammede all oli juba sügiseselt pime, kui lõpuks bussi istusime.
Registreerime siinjuures ära osalejad: Juhan, Tiit, Jaak, Paul, Hilmo, Kalev, Rein Purje, Rein Koppel, Joel ja Urmas.
Järgmiseks tegevuseks saab 3. 10. 10. Viikingitekülas Haiba lastekodu lastele huvitegevuse pakkumine. Tulevad Juhan, Paul, Kalev, Rein K. ja Urmas. Võimalik, et sellest kohtumisest kasvab välja meie klubi nn. sotsiaalne tegevussuund, loodame, et meist on abi laste hingemaailma kasvamisel.
6.10.10. toimub jalgrattamatk Pääsküla raba teedel. Korraldajaks ja võõrustajaks on Kalev.
Uutele liikmeks-soovijaile teadmiseks, et võiks ühendust võtta juhatuse liikmetega või tulla 19.10.10. Alfredi pubisse, kus siis klubirahvas malet mängib.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar